Jedziemy na wykopki - kl. III

13 września klasy 3  wybrały się na wycieczkę edukacyjną na wieś do miejscowości Dawidowizna. Dzieci dowiedziały się jak sadzi  i zbiera się  plony przyrody, które wykorzystujemy w naszej kuchni na co dzień. Poznały pracę rolnika i  ogrodnika oraz przekonały się, że ich praca w cale nie jest łatwa i lekka. Z ogromnym zaangażowaniem motyką kopały ziemniaki, buraki i marchew. Poznały i zobaczyły rodzaje zbóż, które rolnicy sieją wiosną i dowiedziały się do czego te zboża są wykorzystywane. Chętnie dokarmiały wiejskie zwierzęta: króliki, koty, kaczki, gęsi czy indyki. Mieliśmy również lekcję jak się przygotowuje i piecze wiejski chleb na zakwasie oraz uczestniczyliśmy w degustacji chleba. Pycha! Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu grając w piłkę i bawiąc się na placu zabaw.