„Dyktando SKO”

Konkurs zorganizowaliśmy wśród uczniów klasy III A . Polegał on na dobrym napisaniu dyktanda stworzonego przez opiekuna SKO. Najlepsi spece od ortografii wykazali się świetną znajomością reguł i nie zrobili żadnego błędu ortograficznego!!! Nagrodziliśmy 5 mistrzów ortografii!!!

Oto tekst dyktanda

"Dawno temu, za górami i rzekami znajdowało się królestwo SKO-landii. Jego mieszkańcami były szczęśliwe i przyjazne pieniążki. Pewnego razu zaatakowała ich groźna wiedźma Krach i rzuciła zarazę na całe królestwo. Wszyscy mieszkańcy zbankrutowali! Wielu mężnych pieniążków próbowało znaleźć antidotum na zarazę lub zniszczyć wiedźmę, ale bezskutecznie. Pewnego dnia jednak monetka o imieniu Jedyneczka wpadła na pomysł, by przeciw wiedźmie wysłać oddział obligacji. Okazało się to zbawiennym ruchem, który to królestwo uratował od nieszczęścia. Pieniążki odzyskały oszczędności i od tej pory wszyscy żyli długo i szczęśliwie."

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce -Maciej Południak

II miejsce -Kinga Kuberska

III miejsce - Aleksandra Choncer

IV miejsce - Oliwier Maciejczuk i Katarzyna Błachowska