Międzynarodowy projekt edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” - kl. II

Klasy II w tym roku szkolnym biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”.
Projekt rozpoczął się 23 września 2020r. i potrwa do 21 czerwca 2021r. Każdy uczeń otrzymał swój lekturnik do uzupełniania.
Celem projektu jest wspieranie rozwoju czytelnictwa uczniów w klasach I-III oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, gdyż jest to edycja ekologiczna.
Składa się się z trzech modułów:
*Mała chmurka w krainie drzew,
*Mała chmurka w krainie śniegu
*Mała chmurka w krainie słońca.
W każdym module uczniowie wybierają wraz z nauczycielem jedną spośród zaproponowanych lektur przez autorkę projektu i do niej wykonują zadania. Udział w projekcie sprawia drugoklasistom ogromną radość i rozbudza ich ciekawość.
Udało nam się zakończyć moduł pierwszy, w którym wybraliśmy do omówienia książkę „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej i otrzymaliśmy już potwierdzenie.