Dzień Nauki Polskiej

We środę 19 lutego w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Nauki Polskiej. Uczniowie klas VI - VII wraz z nauczycielami przedmiotów humanistycznych i ścisłych opracowali portfolio wybranych polskich naukowców takich jak Jacek Karpiński - konstruktor pierwszego na świecie walizkowego komputera, Kazimierz Funk - odkrywca witamin, Karol Olszewski - prekursor metod skraplania gazów oraz wielu innych polskich naukowców. Prace zostały wyeksponowane na holu klas IV-tych, gdzie twórcy plakatów opowiadali o postaciach wybranych przez siebie kolegom i koleżankom z klas III - VIII.

19 lutego 2020r. po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe - Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzisiejsze święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką. Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, wskazano również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.