Konferencja pt. „Kodowanie – nowe drogi w edukacji”

        Dnia 21.05.2018 odbyła się w naszej szkole konferencja pod hasłem „Kodowanie – nowe drogi w edukacji”. Przedstawiono na niej przykłady realizacji działań edukacyjnych zawartych w programie „Ro-BTO- tyka” – opracowanym i wdrożonym w ramach realizacji europejskich projektów „Zrozumieć świat” i „Młodzi odkrywcy”. Podczas konferencji goście mieli okazję zapoznać się z naszym doświadczeniem oraz wykorzystaniem robotów, programowaniem i kodowaniem nie tylko na informatyce, ale również w edukacji wczesnoszkolnej i na innych przedmiotach np. języku polskim czy biologii. Prezentacją realizacji projektu „Ro-BTO-tyka” zajęli się prelegenci: Bożena Niechoda, Joanna Bagińska, Małgorzata Dakowicz, Maja Podobińska, Marek Bagiński, Kamil Komorowski, Magdalena Gierasimiuk, Iwona Tylman i Justyna Malinowska. Następnie zaproszeni goście uczestniczyli w warsztatach i pokazach wybranych zajęć z matą edukacyjną i robotami: Photon, Dash i Dot, Ozobot, Edison. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a w ich prezentację osobiście zaangażowani byli uczniowie naszej szkoły (za co im bardzo dziękujemy :)