Akademia z okazji Święta Niepodległości

„Opowiedz nam, moja Ojczyzno

jak matka dzieciom ciekawym,

o latach znaczonych blizną

na wiekach chwały i sławy.”

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Biel to niepokalanie i uczciwość. Czerwień – odwaga i waleczność.
Barwy narodowe nosimy z dumą od wieków. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom.
W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy nasi uczniowie przygotowali specjalny, poetycko-muzyczny apel. Akademię rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Oprócz wierszy i wspólnie odśpiewanych pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych. Odbył się także konkurs pt. „Kocham Cię Polsko”, w którym, na zasadach quizu sprawdzana była wiedza uczniów dotycząca naszej Ojczyzny. Akademia była również okazją do wręczenia nagród i dyplomów uczniom, którzy zdobyli wyróżnienia i nagrody w szkolnym konkursie na najpiękniejszy różaniec.