"Anioły ze szkoły" w świetlicy klas 0

Na zajęciach śwetlicowych klasy 0a i 0b bardzo często realizujemy program koła "Anioły ze szkoły". Jak to robimy? Rozmawiamy o przyrodzie, fascynującym świecie zwierząt, owadów, ptaków, ryb i innych stworzeń morskich. Wykonujemy prace plastyczne, z papieroplastyki, z kasztanów, plasteliny o tej tematyce. Czytamy i oglądamy bajki o zwierzętach, słuchamy i uczymy się piosenek o tej tematyce. Oglądamy też filmy edukacyjne. Dzieci uczą się w ten sposób szacunku do przyrody, "do braci mniejszych" - jak mawiał św. Franciszek.
Takie zajęcia są czasami bardzo wzruszające i zabawne. Dzieci wcielają się w postaci zwierząt, są łagodne, to groźne. A pięknie wykonanego farbami robaczka skomentują, że czasami przeszkadza on nam, gdy pojawia się w śliwce lub jabłku, ale on też chce żyć. Wie, co dobre, wybiera pyszne, słodkie owoce ;)

 /fot. Dorota Borsuk/