Świetlica klas - 0a i 0b

Dzieci z klas 0a i 0b bardzo lubią budować z klocków, malować farbami, kolorować, wykonywać prace z plasteliny, papieroplastyki. Uwielbiają ruch, dlatego często tańczymy w rytm piosenek dziecięcych, a ostatnio byliśmy na sali gimastycznej, gdzie dzieci bawiły się w "murarza", a także poznały czym jest sztafeta. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się też gry planszowe,  kuchnia. W piątek część dziewczynek gotowała, zaś część udawała kotki, które trzeba nakarmić. Tak bardzo spodobało im się wcielanie się w koty, że nawet piosenki tańczyły klęcząc, ze złożonymi "łapkami". Chłopcy zaś, któregoś dnia stworzyli zespół muzyczny i zbudowali instrumenty z klocków. Było głośno, ale radośnie. Wokalistą był Łukasz, który uwielbia śpiewać, ma ładny głos i chciał nam zaprezentować piosenki poznane na chórze.
Cóż, cudowne dzieci, to zazwyczaj te o wybujałej wyobraźni. Ponadto, wielki naukowiec, A. Enstein uważał, iż "wyobraźnia jest cenniejsza od wiedzy".