Realizacja projektu edukacyjnego "Mali obywatele Małej Ojczyzny"

W dniach 14 i 15 listopada klasy gimnazjalne byłe na wycieczce w ramach realizacji projektu edukacyjnego Mali obywatele Małej Ojczyzny poszerzającego wiedzę na temat Podlasia i kształtującego tożsamość narodową – regionalną. Najpierw odwiedzili Twierdzę Osowiec. Zwiedzanie zaczęli od muzeum twierdzy. Widzieli broń używaną w walce, mundury żołnierzy oraz wiele innych przedmiotów. Poznali historię budowy twierdzy. Po wyjściu z muzeum przewodnik zabrał uczestników wycieczki na długi spacer po obiekcie. W ciemnych korytarzach poczuli to, co czuli żołnierze w latach wojny. Ze szczególnym entuzjazmem spotkał się moment, kiedy to  przewodnik zgasił latarkę i zaprosił do przejścia korytarza po ciemku. Przewodnik opowiadał z wielką pasją i czas zwiedzania minął bardzo szybko.  Poza tym gimnazjaliści poznali uroki Augustowa i odbyli dłuuuugi spacer malowniczą promenadą, jaka powstała nad jeziorem. Dodatkową atrakcją były otrzęsiny klasy pierwszej.