Międzyklasowy warsztat matematyczny

9 października 2019r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w międzyklasowym warsztacie matematycznym pt.: STEAM_challenge. Godzinne zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu edukacyjnego STEAM_adventure. Międzyklasowe zespoły mierzyły się z kolejnymi wyzwaniami STEAM wykorzystując w głównej mierze  wyłącznie znajomość tabliczki mnożenia oraz umiejętność pracy zespołowej.

Zadanie S_science dzięki właściwemu uporządkowaniu rezultatów grupowych działań pozwoliło poznać uczniom sylwetki kilku wybitnych naukowców i odkrywców, min. M.Skłodowską-Curie, T.Edisona, W. Röntgena.
Wyzwanie T_technology pokazało jak szybko liczbowy wynik pracy zespołu zamienia się dzięki tabletowi w link do strony internetowej. Odczytano informacje na temat popularnych w szkole kilku produktów. Dzieci odkodowały dane takich artykułów jak: mleko, batonik oraz gra planszowa.
Problem E_engineering polegał na wybudowaniu wieży z plastikowych kubeczków według matematycznie określonych warunków.
Wątek A_art był krótką przerwą w obliczaniu tabliczki mnożenia na rzecz układania krótkich rymowanych wierszyków do najtrudniejszych przykładów.
Aktywność M_mathematics w postaci tabliczkowego "Bingo" zakończyło międzyklasowy warsztat.