Maraton pisania listów - „Amnesty International”

Drogie Koleżanki i Koledzy, Nauczyciele, Rodzice!
Chcielibyśmy zaprosić Was do włączenia się w akcję „Maraton Pisania Listów”, która organizowana jest w celu obrony praw człowieka.
Bohaterkami tegorocznego maratonu organizowanego przez „Amnesty International” są odważne kobiety walczące o wolność.
Co roku w wydarzenie te angażują się miliony osób z całego świata.
Chcemy zachęcić Was do pisania listów, aby wspierać obrończynie praw człowieka i czynnie walczyć w ich obronie. Dołączcie do nas.
Od najbliższego poniedziałku (26 listopada) do 6 grudnia w holu naszej szkoły na gazetkach będą wywieszone szczegółowe informacje, które ułatwią Wam napisanie listu oraz przybliżą historie naszych bohaterek . Znajdziecie tam również skrzynkę, do której będziecie mogli wrzucić swój list, a my okleimy go specjalnym znaczkiem logo „Amnesty International”.
Znaczek na list do kraju naszych bohaterek kosztuje 5 zł. Dlatego, jeżeli ktoś z Was nie będzie mógł nakleić znaczka o wartości 5 zł na swój list, może wrzucić do skarbonki pieniądze na ten cel.
Więcej informacji znajdziecie na stronie https://maraton.amnesty.org.pl
Bądźcie odważni i brońcie praw człowieka.
Każdy list ma znaczenie, bo zmniejsza ludzkie cierpienie.