Rozstrzygnięcie VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "I Ty możesz zostać Andersenem" 2015/16

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „I Ty możesz zostać Andersenem” polegającego na samodzielnym napisaniu baśni przez uczniów klas III SP w Białymstoku przeprowadzony został w terminie od 10 stycznia do 25 lutego 2016r. W konkursie wzięło udział 28 uczestników klas trzecich ze szkół podstawowych w Białymstoku. Z nadesłanych prac jury w składzie: Lucyna Kloza, Dorota Tomczak, Anna Iwaniuk oraz Renata Herman - wyłoniło jedną nagrodę główną, sześć prac nagrodzonych i osiem wyróżnionych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się dnia 25 lutego, podczas którego przedstawiliśmy postać Andersena, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące jego twórczości, rozdaliśmy nagrody oraz wysłuchaliśmy pracy, która uzyskała nagrodę główną w konkursie, którą odczytała nam sama autorka tekstu - Agatka Sobczak.

Oto szczegółowe wyniki konkursu.

Nagroda główna:                                                                                       

1.      „Miłość to magia” Agata Sobczak, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

Prace nagrodzone

1.      ,,Ognik” Julia Piekutowska, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

2.      „Przeklęta góra” Stanisław Koc, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

3.      „O wróżce Ewie i wilku Kleofasie” Paulina Perło, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

4.      „Magiczny lodowy kwiat” Magdalena Anna Sienkiewicz, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku,

5.      „Tajemnicza mikstura” Piotr Szumarski, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

6.      „Kot czarownicy” Magdalena Półtorak, SP nr2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku   opiekun Ewa Mieleszkiewicz

 

Prace wyróżnione:

1.      "Wielka przygoda małych syrenek" Alicja Czarnecka, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

2.      „Serce z przyprawy, czyli pierogi Kasi” Julia Izdebska, Szkoła Podstawowa nr 28 w Białymstoku, opiekun Bożena Baranowska

3.      „Kraina czarów” Daria Smoluk, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

4.      „Julka- mała czarodziejka” Adam Dzienisik, Szkoła Podstawowa Nr 28 w Białymstoku, Opiekun Bożena Baranowska

5.      „Wielki pustynny wyścig” Antoni Dziemiańczyk, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

6.      „Wielka Dzicz” Kornel Kielczyk, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

7.      „Książę i Mia” Jakub Czarnecki, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

8.      „Mała Anastazja” Izabela Jurewicz, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu

Lucyna Kloza i Dorota Tomczak