Ogólnopolski konkurs Poprawna Polszczyzna i Poprawna Ortografia

11 i 12 stycznia 40 uczniów z klas II i III Szkoły Podstawowej wzięło udział w II etapie ogólnopolskiego konkursu Poprawna Polszczyzna i Poprawna Ortografia. Mali specjaliści od poprawnej polszczyzny musieli zrobić korektę tekstu, w którym złośliwe chochliki zostawiły błędy a następnie przepisać cały tekst, a specjaliści od ortografii napisali bardzo trudne dyktando naszpikowane trudnymi wyrazami.
Wyniki II etapu oraz lista uczniów zakwalifikowanych do III etapu (finałów ogólnopolskich) zostaną zamieszczone na stronie: www.poprawnapolszczyzna.pl 2 marca 2016 r.
Mam nadzieję, że spotkamy się w finale w pokaźnym gronie.
                                                                                   Sylwia Walentukiewicz- szkolny opiekun konkursu