Koło teatralne klas I

"Powiedz, a zapomnę.

Pokaż, a zapamiętam.

Pozwól wziąć udział, a zrozumiem".

                                   /Konfucjusz/

Role na przedstawienie bożonarodzeniowe już rozdane, czasu jeszcze sporo, więc można połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się przez zabawę. Dzisiaj ćwiczyliśmy dykcję, przełamywaliśmy nieśmiałość, bo odważny aktor jest bardzo wskazany - to taki, który świetnie panuje nad swoją tremą, oswaja ją i ta staje się niegroźna ;)

Na zajęciach było dużo ćwiczeń ruchowych, spontaniczności, bo dzieci mogły same wyznaczać sobie, innym, mnie również zadania. Czyli wielka ekspresja, spontaniczność wraz z zaplanowanymi ćwiczeniami głosowymi, ruchowymi, plastycznymi. A dzięki temu można bardziej poznać, co dziecku "w duszy gra", jakie ma zainteresowania, pasje, co dla niego jest ważne: zwierzęta, konie, ludzie, żółwie, ryby, bo ukochane akwarium, choinka, gwiazdy, anioły - nasze przedstawienie bożonarodzeniowe. To dzieci wyraziły w swoich pracach plastycznych.

I ten uśmiech, radość na ich twarzach, blask ich oczu, gdy świetnie bawią się i gdy opowiadają o swoim świecie... :)

fot. Dorota Borsuk