Piesza wędrówka po Puszczy Knyszyńskiej

Dnia 27 września 2019 r. uczniowie klas IV - VIII wyruszyli na pieszą wędrówkę po Puszczy Knyszyńskiej. Rozpoczęli ją w miejscowości Kopisk, a skończyli w Jurowcach. Trasa wynosiła 13 km. Podczas rajdu dzieci i młodzież mieli do wykonania zadania związane z Edukacją Globalną. Na stanowisku - Fair Trade uczniowie zapoznali  się z założeniami sprawiedliwego handlu i wykonali kredkami na papierowej torbie grafikę  popierającą tę ideę. Gdy dotarli do punktu - Etyczna moda. Na kawałkach jeansów pociętych w odpowiednich proporcjach (50-25- 11-13-1%) uczniowie układali etykiety z napisami sprzedaż, reklama, transport, tkanina, płace pracowników. Dzięki temu dowiedzieli się do kogo i jaka część zysku ze sprzedaży danego produktu trafia. Zastanawiali się też nad działaniami, które mogłyby poprawić tę sytuację. Na stanowisku - Odpowiedzialny człowiek – czysty las uczestnicy rajdu wykazali się znajomością czasu rozkładu różnego rodzaju odpadów, jakie opuszczają nasze domy i trafiają nie tylko do pojemników segregacji śmieci, a nawet niestety do lasów.