Uczniowie klasy Ib przyjęci do zaszczytnego grona czytelników

WITAMY W GRONIE MĄDRYCH CZYTELNIKÓW

Niedawno każdy uczeń z kl. I B został oficjalnie przyjęty do grona czytelników biblioteki, uzyskując przy tym jakże ważny i zaszczytny tytuł rycerza książki. Zanim jednak do tego doszło każdy z nich – jak na prawdziwego rycerza przystało – musiał  posiąść odpowiednią wiedzę, wykazując się odwagą, mądrością i wrażliwością na potrzeby każdej, nawet najmniejszej książeczki.  W związku z tak ważnym dla nowych czytelników wydarzeniem radowała się cała biblioteka szkolna, a w niej wszystkie książki na półkach. To właśnie z nich, z dalekich bajkowych stron, przybyły różne postacie, aby się zaprezentować  i sprawdzić czy są wśród pierwszaków znane, a może nawet popularne. Tę krótką inscenizację  przygotowali, w zaciszu biblioteki,  uczniowie z kl. IV A. Po wielu próbach i zadaniach, wśród licznych świadków i w obecności Pani Dyrektor nowi czytelnicy uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, broniąc ich przed wszelką krzywdą oraz przestrzegać ich mądrych rad. Z całych sił życzymy im wierności złożonej przysiędze oraz wielu niezapomnianych przeżyć, płynących z czytania.  A teraz czekamy na kl. I A.