"Kamishibai' w zerówce

Bajkowe spotkania w zerówce odbywają się cyklicznie od września, a prowadzi je p. Joanna Krawczuk-Skowrońska, która uwielbia czytać bajki i wydobywać z nich życiową mądrość. Na jej zaproszenie obie klasy: OA i OB gościły 1 marca p. Magdalenę Kraszewską z biblioteki pedagogicznej i Centrum Edukacji Nauczycieli.

Pani Magda wzięła ze sobą magiczną skrzynkę o egzotycznie brzmiącej nazwie: „Kamishibai”, którą udało się otworzyć jedynie dzięki wypowiadanym przez dzieci specjalnym zaklęciom. Po otwarciu skrzynki ujrzeliśmy podobne do telewizyjnego ekranu okienko, w którym co raz ukazywały się ilustrowane i  przesuwane przez Panią Magdę fragmenty baśni Hansa Christiana Andersena „Pięć ziarenek grochu”. W ten oto sposób dzieci obejrzały i wysłuchały, czytanej przez Panią Magdę wzruszającej historii o sile wiary, nadziei i miłości. Taka forma przedstawiania historii jest sztuką, która wywodzi się z dawnych czasów, z Japonii i nazywana jest teatrzykiem Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka).

Dzieciom bardzo podobała się baśń i magiczna skrzynka, którą można było obejrzeć z bliska, dotknąć i sprawdzić jak działa. Dziękujemy Pani Magdzie, że nas odwiedziła.