Najpopularniejsza książka - bookcrossing

„Bookcrossing w naszej szkole” to jedna z wielu akcji promujących czytelnictwo, zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Włączyliśmy się do niej wszyscy poprzez „uwalnianie książek”, czytanie ich i polecanie innym. Na końcu każdej z „podróżujących” książek została umieszczona karteczka z napisem:  „Historia mojej podróży”, na której do dn. 24 maja mieli wpisywać  się czytający. Po tych właśnie wpisach sądząc największą popularnością cieszyła się debiutancka powieść francuskiej psycholożki Agnès Martin-Lugand  pt. „Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę”. W chwili obecnej książka jest u kolejnego czytelnika.  

Na akcję wpłynęło wiele ciekawych książek, z których wiele wciąż podróżuje i praktycznie nie stoi na „Przystanku podróżującej książki”. Dlatego trudno jest ocenić ich popularność. Nie wszyscy czytelnicy pamiętali też o wpisie na końcowej karteczce i dana książka nie była brana pod uwagę w ocenie popularności. Miejmy nadzieję, ze żadna z książek nie zaległa gdzieś w zapomnieniu na czyjejś półce, bo przecież uzyskawszy wolność chciałaby przeżyć podróż swojego życia, a nie stać gdzieś miesiącami w nudnym korku.

Dziękuję wszystkim serdecznie – zwłaszcza w imieniu „uwolnionych książek” -  za udział w akcji poprzez dzielenie się swoimi lekturami i zainteresowanie.  Informuję także, że przyniesione przez Was książki – jeżeli aktualnie nie są czytane i stoją na „Przystanku podróżującej książki” – są dostępne dla wszystkich uczestników akcji, także na czas wakacyjny. Zatem życzę wszystkim wspaniałych wakacji i niezapomnianych wrażeń z książką u boku.

Joanna Krawczuk-Skowrońska