Uwaga - bookcrossing!

Ogłoszony we wrześniu do dziś nie traci na popularności. Książek to przybywa, to ubywa. Jedne wciąż wracają zaledwie na chwilę, by zaraz znowu udać się w kolejną podróż. Inne długo czekają aż ktoś je w końcu zauważy i zabierze z „przystanku”. Ruch oznacza życie, więc podróżujące i czytane książki żyją wciąż na nowo innym życiem, życiem każdego, kto je czyta. Każda „uwolniona” w naszej szkole książka jest swoistym przekazem od tej osoby, która podarowała jej wolność. Przekazem wartości, osobistych przemyśleń, stosunku do świata… W ten sposób obdarowujemy się wzajemnie cząstką własnej duszy. I w ten sposób książki nas łączą. Więc czytajmy i wpisujmy się do „historii podróży” wklejonej do wewnętrznej strony okładki każdej książki. To pomoże wyłonić najpopularniejszą wolną książkę w naszej szkole. Na wpisy czekam do 23 maja.

Joanna Krawczuk-Skowrońska